Podnikajte a ušetrite

Možno aj vy ste už premýšľali nad tým, aké by to bolo podnikať. Dnes si môžete zvoliť za predmet podnikania činnosť akú chcete. Stačí mať dobrý nápad, financie na rozbehnutie a môžete sa stať skutočne úspešným podnikateľom. Zakladanie spoločnosti je ale náročný proces, ktorý od podnikania odradil už nejedného potenciálneho podnikateľa. Zdĺhavé vybavovačky a papierovačky, na to treba mať naozaj pevné nervy. Alebo ak máte dostatok financií môžete si nechať svoju spoločnosť založiť firme, ktorá sa tým zaoberá, nazýva sa to založenie spoločnosti na „kľúč“.

Nákup hotovej spoločnosti

Ďalším riešením by mohol byť aj tzv. predaj sro s históriou. V skratke ide o to, že si zistíte, ktorá firma predáva takéto spoločnosti. Vybavovanie je minimálne a vy môžete začať podnikať už v priebehu pár dní. Takéto spoločnosti sú totiž okamžite pripravené k predaju, a teda aj kúpe a so všetkými potrebnými právnymi dokumentami. Samozrejme, že po kúpe si môžete zmeniť názov spoločnosti, ale aj predmet podnikania, spoločníkov firmy atď.

Ako ušetriť?

Financie vám môže ušetriť mnoho vecí napríklad aj priemyselné LED osvetlenie, či už vo vašej kancelárii, ale aj v priemyselnej hale kde pracujú vaši pracovníci. Najviac to pocítite práve tam, pretože veľa energie sa míňa hlavne pri niekoľko smennej prevádzke. Vtedy sa úspora energie pohybuje na úrovni 40 až 60 %. A vďaka nižšiemu produkovaniu tepla z takéhoto osvetlenia sa znižuje záťaž aj na klimatizáciu. Náklady na klimatizáciu nájdete na stránke klimatizácia cena.

Ďalšie nápady na úspory

Ak však firma nemá sídlo a vy ho nutne potrebujete, ale nemáte dostatok peňazí, nič to. Hlavne v takýchto prípadoch podnikatelia siahajú po záchrannom kolese v podobe virtuálneho sídla spoločnosti. Takáto možnosť vám ušetrí čas a aj financie. Navyše aj sídlo firmy predáva aj keď iba virtuálne. Napríklad, kto by odmietol poskytnutie sídla v Bratislave? A najlepšie na nejakej známej ulici v centre mesta.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥